Haber

Mersin’de Cumhur İttifakı belediye başkan adayları tanıtıldı

MERSİN’de düzenlenen törenle Cumhur İttifakı belediye başkan adayları tanıtıldı. Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, “Mersin’i Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Devlet Bahçeli’ye hediye etmemiz lazım.”

Cumhur İttifakı belediye başkan adayı tanıtım töreni Edip Buran Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, AK Parti ve MHP’li milletvekilleri, il ve ilçe belediye başkanları ve adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Elitaş, “Mersin, 31 Mart’tan sonra Türkiye’nin nezih, turistik ve tarım kenti olacak. İnşallah bugüne kadar kaybettiklerini zirveye taşır. Adayı belirlerken çok emek verdik” dedi. . Belediye başkan adayı olarak ne istediniz, ne istediniz ortaya çıktı.” “Mersin’de 10 belediyeyi kazanmak ama büyükşehir belediyesini kazanamamak kendimizi sorgulamamızı gerektiriyor. Mersin’i Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Devlet Bahçeli’ye hediye etmemiz lazım” dedi.

‘200 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK’

Merkezi Kahramanmaraş’ta yaşanan depremleri hatırlatan Elitaş, “6 Şubat asrın felaketini yaşadığımız bir gündü. Yıldönümünü 2 gün önce gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız Kahramanmaraş’a gitti. Evlerin teslimlerini tamamladı. Bugüne kadar, 40 bin konut sahiplerine teslim edildi. İnşallah şubat ayı sonuna kadar 75 konut da sahiplerine teslim edilecek.” 1.000 konut sahiplerine teslim edilecek. Mart ayı sonuna kadar 200 bin konut sahiplerine teslim edilecek. 100 yıllık tarihimizde 130 bin insanı kaybettik. Bundan sonra belediye başkanlarımızın sorumlulukları yeniden dönüşebilmek olup, ilk misyonumuz imar mevzuatına uygun depreme dayanıklı şehirler inşa etmektir. İnsanlığa karşı bu görevimizi yerine getiriyoruz. “Umarım hiçbir zaman unutmayız” dedi.

Konuşmaların ardından büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları kürsüye çıktı. Tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu